+90 541 378 38 45
+90 541 378 38 45

U Terapi İşlemi Nasıl Yapılır?

U terapi işlemi muayenehane ortamında ve hiç bir anestezi gerektirmeden yapılır. Uygulama süresi işlem yapılacak alanın genişliğine göre 30-45 dk dır. Hastanın yüzü temizlendikten sonra uygulama masasına sırt üstü yatar pozisyonda alınır. Uygulama yapılacak alana su bazlı ve iletken bir jel sürülür. Bu jel ses enerjisinin cilt altı dokuya tam olarak ulaşmasını sağlar. Her hasta için ayrı ayrı olmak üzere çene ve elmacık kemikleri üzerine atışlar yapılarak, hastanın ağrı eşiği tespit edilir ve diğer tüm atışlar bu ağrı eşiğinin altında kalacak şekilde planlanır.  İlk uygulama, mevcut doku kalınlığı da göz önüne alınarak, yanaklar ve çene altı bölgesine ve 4,5 mm derinliğe yapılır. Bu atışlar ile yüzün ana iskeletini oluşturan SMAS (Süperfisiyal Muskulo Aponevrotik Sistem) hedeflenir. Takiben yanaklar, dudak çevresi, çene altı ve alın bölgesine 3 mm derinlikli uygulama yapılır. Bu aşamada cildin derin katmanlarındaki kollajen ve elastin lifler hedef alınmıştır. Son kat tarama 1,5 mm lik derinliğe yapılır ve özellikle göz ve ağız çevresi yüzeyel kırışıklıklar hedeflenir. İşlem sonrası jel temizlenir ve hastadan yüzünü yıkaması istenir.

U terapi Sonrası Dönem Nasıldır?

İşlemin hemen sonrasında hasta yüzünde bir gerginlik ve tazelik hisseder. cilt renginde belirgin düzelme meydana gelmiştir. bazı hastalarda ilk bir kaç saat hafif kızarma olabilir ancak geçicidir. Ancak bu iyilik hali cilt altı elastin liflerinin ısı altında büzüşmesine bağlı olup 3-5 gün içerisinde kaybolacaktır. Hasta yüzündeki esas düzelmeyi yaklaşık 2 ay sonra yani yeni kollajen sentezinin başladığı dönemde hissedecektir. Bu düzelme 3. ay sonunda maksimuma ulaşacaktır. Yüzeyel kırışıklıklar tamamen geçmiş, derin kırışıklıklar belirgin olarak azalmış, yanaklar yukarı kalkmış ve çene altı sarkma belirgin olarak azalmıştır.

U Terapinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

U terapi uygulamasının doku düzeyindeki rejenerasyon (yeniden yapılanma) etkisi 6 ay boyunca devam eder. Sonrasında oluşan etki 18-24 ay boyunca formunu korumaktadır.